• Curierul de Hâncești

O nouă victorie pentru FC Petrocub

Vinerea trecută s-a jucat un meci de fotbal senzaţional între FC Petrocub şi FC Spicul - Chişcăreni. Deşi anterior echipa adversară a celor de la Petrocub îi câştigase cu scorul 0:1, în primul tur, de data aceasta Spicul a suferit o înfrângere ruşinoasă, pierzând cu 0:4 în faţa fotbaliştii de la noi.

Pe una din reţelele de socializare, reprezentantul clubului sportiv Petrocub, Lilian Patraşcu a scris următorul mesaj:

“Victorie categorică a clubului nostru! În turul zece, FC Petrocub a învins în deplasare FC Spicul cu scorul 4-0… în acest fel ne-am luat revanșa după înfrângerea 0-1 din primul tur.”

Doi dintre fotbaliştii noştri s-au evidenţiat de data aceasta, marcând goluri duble. V. Paireli în minutul 8 şi 84 și V. Macrițchii, în minutul  27 şi 72. După acest meci, FC Petrocub rămâne în continuare pe locul 4 în campionat cu 15 puncte după 10 meciuri și golaveraj 15-8.

Menţionăm că mâine, pe stadionul din Chişinău va avea loc meciul dintre FC Petrocub şi Dinamo – Auto. Echipa redacţională le urează fotbaliştilor noştri victorie!