• Curierul de Hâncești

Premierea echipelor care au luptat în cadrul Campionatului raional de fotbal, ediţia 2018

Duminică, 2 decembrie, a avut loc premierea echipelor care au luptat în cadrul Campionatului raional de fotbal, ediţia 2018, şi care au avut o prestaţie de excepţie, învrednicindu-se de Cupa preşedintelui raionului la fotbal. Finaliştii Cupei preşedintelui raionului a fost echipa din s. Voinescu, învingătorii Cupei preşedintelui raionului a fost echipa din c. Sărata Galbenă. Locul III la Campionatul raional de fotbal a fost ocupat de echipa Căţeleni, locul II echipa din c. Mereşeni, iar câştigătorii Campionatului sunt echipa din s. Voinescu. Toate echipele au fost premiate cu medalii, cupe şi premii băneşti oferite de către Consiliul raional Hânceşti şi câte o minge de fotbal din partea Asociaţiei de Fotbal Hânceşti.